Raport_2009_ROB_PL_SG
Teraz jesteś w: Strona głównaZobacz wszystkie w raporcie › Cytaty
dopasuj rozmiar czcionki: A A A

Zobacz wszystkie w raporcie

Cytaty

Danuta Goszczycka Prezes Rady Klubu Seniora w Płocku

Jakie aspekty zainteresowania i troski okazywanej przez PKN ORLEN swoim byłym pracownikom są dla Państwa najważniejsze? Jaką wartość ma dla pracownika – emeryta stały kontakt z firmą, w której pracował?

PKN ORLEN od wielu lat dba o utrzymywanie kontaktów ze środowiskiem swoich byłych pracowników. Dzięki temu zainteresowaniu oraz aktywności samych emerytów powstało wiele bardzo cennych inicjatyw.

Ponad 25 lat temu zawiązała się społeczna działalność w formie Rady Klubu Seniora w Płocku. Podobne formuły działalności podejmowane są na terenie całego kraju, obecnie funkcjonuje 11 takich Rad, z którymi wymieniamy doświadczenia i współpracujemy. W Firmie wprowadzono regulacje pozwalające na funkcjonowanie tego typu organizacji.

Przychylność byłego pracodawcy oraz działających w Firmie związków zawodowych pozwoliła rzeszom osób również na korzystanie ze środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w formie: dofinansowań do wypoczynku lub leczenia sanatoryjnego, zwrotnych pożyczek mieszkaniowych i niezwykle potrzebnych bezzwrotnych zapomóg losowych. Bardzo ważna dla naszego środowiska jest pamięć o nas – byłych pracownikach. Jedną z form, w jakiej jest wyrażana, są cieszące się ogromną popularnością i niezwykle pozytywnym odzewem organizowane w całej Polsce spotkania jubileuszowe. Uczestnicy tych spotkań – osoby obchodzące okrągłe urodziny 70., 75., 80., 85., 90. lat ze wzruszeniem i wdzięcznością przyjmują dowody pamięci ze strony swojej macierzystej Firmy, której poświęcili ogromną część swojego życia. Tego typu działania są bezcennym i niezwykle pięknym dowodem pamięci i szacunku dla ludzi z naszego środowiska.